جزئیات خبر


اقدامات شرکت قند تربت حیدریه در راستای خودکفایی در تولید شکر

اقدامات شرکت قند تربت حیدریه در راستای خودکفایی در تولید شکر
1396/6/29

سرپرست شرکت سهامی قند تربت حیدریه، اقدامات این شرکت برای خودکفایی محصول شکر تولیدی داخل را گامی در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست.
محمود انتظاری در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این شرکت به این منظور، طی سال‌های گذشته، حرکت همه جانبه و هدف‌مندی را برای جذب حداکثری مواد اولیه، بالا بردن ظرفیت عملی و افزایش تولید خود انجام داده است.
وی ادامه داد: به عنوان مثال، میزان تولید شکر داخلی در سطح کشور در سال 1395، به رکورد یک میلیون و 650 هزار تن رسید که این حجم از تولید، بیش از 75 درصد نیاز داخلی را تامین کرده است.
انتظاری درباره اقدامات این شرکت در زمینه توسعه کارآفرینی و به حداکثر رساندن مشارکت آحاد جامعه در فعالیت‌های اقتصادی، گفت: بیشتر کشاورزان طرف قرارداد این شرکت که بیش از هزار و 500 نفر هستند، جزء اقشار زحمت‌کش و ضعیف جامعه هدف می‌باشند.
وی ادامه داد: شرکت قند تربت حیدریه همواره سعی کرده است برای حفظ و توسعه کمی و کیفی محصول تولیدی این گروه، از طریق ارایه خدمات نوین مهندسی زراعت و سایر خدمات زراعی در مراحل مختلف کاشت، داشت و برداشت، به این دسته از مخاطبان و مشتریان، خدمات مستمر ارایه دهد.

انتظاری، افزایش راندمان چغندرقند تولیدی در هکتار از حدود 27 تن به 50 تن و همچنین بالا بردن کیفیت عیار این محصول به بیش از 5/1 واحد را کمک شایانی برای ایجاد انگیزه در کشاورزان طرف قرارداد، عنوان کرد.
وی با اشاره به اقدامات این شرکت برای افزایش سهم سرمایه انسانی از طریق ارتقاء آموزش، مهارت، خلاقیت، کارآفرینی و تجربه، بیان کرد: شرکت به طور مرتب از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی و اعزام پرسنل برای آموزش در دوره‌های تخصصی انفرادی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در سطح شرکت، سعی در افزایش مهارت‌ها، خلاقیت و تجربه کارکنان خود داشته است.
سرپرست شرکت سهامی قند تربت حیدریه ادامه داد: این فعالیت‌ها نقش عمده‌ای در بالا بردن راندمان تولید و کیفیت محصول داشته و موجب رضایت مشتریان و بازار هدف شده است.
245-96

نظر شما