جزئیات خبر


افزایش ضریب استحصال تجاری کارخانه قند تربت حیدریه تا پایان سال جاری

افزایش ضریب استحصال تجاری کارخانه قند تربت حیدریه تا پایان سال جاری
1396/8/2

سرپرست شرکت سهامی قند تربت حیدریه از افزایش ضریب استحصال تجاری و راندمان کارخانه این شرکت تا پایان سال جاری خبر داد.
محمود انتظاری در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: رفع گلوگاه‌های تولید برای به حداکثر رساندن ظرفیت عملی کارخانه، یکی دیگر از برنامه‌های در دستور این شرکت تا پایان سال جاری است.
وی ادامه داد: همچنین حدود 300 هزار تن چغندر طی فعالیت فصلی امسال کارخانه دریافت خواهد شد که این مهم در سوابق کاری کارخانه قند تربت حیدریه بی سابقه خواهد بود.
انتظاری با اشاره به برنامه‌ریزی برای رفع مشکلات و راه‌اندازی کوره آهک و دیفوزیون کارخانه قدیم شرکت گفت: این امر با هدف مصرف بیشتر چغندر و جلوگیری از ضایعات سیلو انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: اتوماسیون قسمت کربناسیون که منجر به یکنواختی پخت شربت و جلوگیری از نوسان در مسیر شربت خواهد شد، افزایش کیفیت کار را به همراه خواهد داشت.
انتظاری، افزودن دو بدنه در قسمت طباخی کارخانه با رویکرد افزایش تناژ تولید و جلوگیری از انباشتگی شربت در مسیرهای تولید را یکی دیگر از برنامه‌های شرکت قند تربت حیدریه تا پایان سال 96 عنوان کرد.
وی ادامه داد: همچنین به منظور رفع مشکل استارت و جلوگیری از نوسانات تولید بخار و به تبع آن برق تولیدی توربین‌های کارخانه، کوره بخار 100 تنی، اتوماسیونی می‌شود.
سرپرست شرکت سهامی قند تربت حیدریه با تاکید بر لزوم اجرای دقیق برنامه سوم استراتژیک این شرکت گفت: شاخص‌های مرتبط با برنامه استراتژیک با توجه به تولید فصلی، در 6 ماهه دوم سال پایش می‌شود.
 
 301-96

نظر شما