جزئیات خبر


قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی از کارخانه قند تربت حیدریه بازدید کرد

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی از کارخانه قند تربت حیدریه بازدید کرد
1396/10/13

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی از مراحل دریافت چغندرقند و تولید و بسته بندی شکر در کارخانه قند تربت حیدریه بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی ، سید مرتضی بختیاری اظهار داشت: در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال به همت والای کارکنان و مدیران این کارخانه تاکنون بیش از 307 هزار تن چغندر قند از 2 هزار کشاورز چغندرکار کشورمان تحویل گرفته شده و 45 هزار تن شکر تولید شده است.
وی تصریح کرد: اگر دولت محترم در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخلی جلوی واردات بی رویه شکر به کشور را بگیرد این  کارخانه قابلیت دریافت 100 هزارتن دیگر چغندرقند را خواهد داشت که تأثیر مستقیم در ایجاد اشتغال و توسعه منطقه خواهد داشت.
بختیاری اذعان داشت: توجه به تولید با کیفیت محصولات و حفظ و ارتقای برند رضوی از اولویت های مورد تاکید تولیت معزز آستان قدس رضوی است و بحمدالله در سال جاری کارخانه قند تربت حیدریه رکورد دریافت، تحویل چغندرقند و تولید شکر را شکسته است.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به مبانی و راهبردهای اصلی اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: توجه به تکیه و توان داخلی، ایجاد فرصت رقابت برای تولیدکنندگان داخلی، پرداخت مطالبات و معوقات تولید کنندگان برای افزایش قدرت فعالیت از مصادیقی است که بایستی با جدیت پیگیری و به مرحله اجرا درآید.
بختیاری با تشکر از تلاش کارکنان خدوم کارخانه قند تربت حیدریه برای بازسازی توربین و خط تولید برق این شرکت در سال جاری گفت: با این اقدام مبارک و با همت مضاعف نیروهای این کارخانه خط تولید برق پس از 16 سال مجددا وارد مدار شد.
وی گفت: در زمینه حفظ محیط زیست و رفع آلاینده های زیست محیطی نیز فعالیت های زیربنایی بسیار خوبی صورت گرفته که قطعا رضایتمندی بیشتر مردم بصیر و ولایی تربت حیدریه را به دنبال خواهد داشت. 403-96

نظر شما