جزئیات خبر


افزایش 30 درصدی تولید شکر سفید توسط شرکت قند تربت حیدریه

افزایش 30 درصدی تولید شکر سفید توسط شرکت قند تربت حیدریه
1396/11/7

سرپرست شرکت سهامی قند تربت حیدریه از افزایش‌30 درصدی تولید شکر سفید توسط این شرکت طی سال جاری در مقایسه با سال گذشته خبر داد.
محمود انتظاری در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: در سال جاری 52 هزار و 51 تن شکر سفید توسط شرکت تولید شده است.
وی ادامه داد: علاوه بر این، حدود 13 هزار و 450 تن تفاله خشک، 17 هزار و 500 تن ملاس، حدود 26 هزار و 230 تن تفاله دونم، 3 هزار و 880 تن تفاله آبدار و هزار و 63 تن دم چغندر تولید شده است.
انتظاری با اشاره به گستره فروش شکر تولیدی شرکت قند تربت حیدریه گفت: استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد و تهران، مقصد اصلی شکر سفید شرکت می‌باشد.
وی ادامه داد: همچنین محصولات فرعی تولید شده نیز در استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و خراسان شمالی به فروش می‌رسد.
انتظاری با تاکید بر لزوم افزایش تعامل و همکاری میان شرکت‌ها و موسسات اقتصادی آستان قدس رضوی گفت: در این راستا، ملاس تولیدی به شرکت خمیر مایه رضوی و همچنین محصولات تفاله و ملاس به موسسه دامپروی صنعتی قدس رضوی ارسال می‌شود.
سرپرست شرکت سهامی قند تربت حیدریه درباره اقدامات صورت گرفته برای افزایش میزان شکر تولیدی گفت: جذب چغندر بیشتر با راه اندازی دیفوزیون‌های قدیمی و کوره آهک کک سوز برای بالا بردن ظرفیت و کاهش ضایعات سیلو، انجام اتوماسیون در بخش‌های مختلف تولید و... از جمله این موارد به شمار می‌رود.
 418-96

نظر شما